Tanssiteatteri MD: FULL MOON EFFECT

7.2.2024

18.00 - 19.00

Hällä-näyttämö, Hämeenkatu 25, 33200 Tampere

Tanssiteatteri MD:n uutuusteos FULL MOON EFFECT etsii alter egon piilotettua voimaa. Voimaa, jonka olemassaolo saattaa näyttäytyä aivan tiedostamatta. Tämän voiman löytäminen voi olla joko vapauttavaa tai vangitsevaa. Täysikuun aika on nyt tullut.

Nykytanssiteos Full Moon Effect etsii alter egon piilotettua voimaa. Voimaa, jonka olemassaolo saattaa näyttäytyä aivan tiedostamatta. Tämän voiman löytäminen voi olla joko vapauttavaa tai vangitsevaa. Täysikuun aika on nyt tullut.

Täysikuun ajan uskotaan olevan täynnä voimallista parantavaa ja uudistavaa energiaa. Sen aikana kaikki kokemukset vahvistuvat, tietoisuuteen tulee uusia asioita sekä vahvistava vaikutus auttaa löytämään polun, jota lähteä kulkemaan. Vaikutus ei kuitenkaan anna kaikkia vastauksia. Täysikuu herkistää aistit, vapauttaa feminiinistä voimaa ja tuo lauman takaisin yhteen.

Koreografia ja ohjaus: Joel Alalantela
Äänisuunnittelu: Uni Karinko
Pukusuunnittelu: Lauri Järvinen
Valosuunnittelu: Sari Mayer
Lavastussuunnittelu: Elina Nopanen
Ääniteknikko: Henri Puolitaival
Tanssijat: Suvi Eloranta, Klaara Haapanen, Anniina Kumpuniemi, Samuli Roininen, Mari Rosendahl, Antti-Pekka Pudas
Tanssijaharjoittelija: Ainara Becker
Lavasteiden valmistus SASKY koulutuskuntayhtymän, Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitoksen lavasterakentajaopiskelijat
Videotuotanto Heikki Järvinen
Meikkien ja kampauksien konsultointi Pepina Granholm
Ennakkokuvat Sami Jokisuo
Koreografin assistentti Oona Leinonen
Päivät
Sijainti

Hällä-näyttämö, Hämeenkatu 25, 33200 Tampere

Hinta

15-29.5€